Godaddy İle Alınan Hosting Ve Domaini Bağlama

hostingi bağlama
Godaddy'den alan adı ve hostingi bağlama

En çok başımıza gelen olaylardan birisidir Domain ve Hosting ayrı ayrı aldıysanız bağlamanız gerekir Godaddy paneli zaten bana göre baya bi karışık ama desteği en çok olan sitedir. başlamadan önce şunuda sölim eğer hiç yapamassanız destek ekibi sizin yerinize ücretsiz işleminizi yapıyor. şimdi bunu deyince Domain,Hosting bedava almıyorsunuz sizin yerinize satın alıyorlar..

Hemen dersimize başlıyalım şimdi domain ve hosting aldıysanız paneliniz aşağıdaki gibi gözükecektir..


Ben bir tanesini bağladığım için bağlanmış olarak gözüküyor. burda yukarıda alan adlarını, aşağıda ise hostingleri görüyorsunuz, Hosting kısmında boşta olan için kurulum butonuna basıyoruz..


karşımıza domain (alan adı ) seçimi geliyor. istediğimiz alan adını seçiyoruz tabi eğer başka bir hosting alan adına bağlıysa bu işlem olmaz.. 


daha sonra ülke seçim kısmı geliyor hosting size nekadar yakınsa okadar iyidir gecikme azalır burdan avrupa amsterdamı seçiyoruz türkiyede sunucu olmadığı için bize en yakın avrupa oluyor..şimdi karşımıza wordpress kurulumu geliyor eğer manuel script kurucaksanız yani wordpress kurmak istemiyorsanız bu adamı şimdi değil teşekkürler olarak seçin işlem bukadar kurulum tamamdır.. Godaddy destek olarak ödüllü bir sistemdir yapamadığınız yerleri destek ekibine sorabilirsiniz. herkese kolay gelsin..

Domian ve hosting almayı bilmiyorsanız bu linkten videolu anlatıma ulaşabilirsiniz..

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Forum Scripti Kırulumu Full Anlatım (MYBB)

Profesyonel Emlak Scripti Kurulumu

Admitad Satış Ortaklığı İle Para Kazanma (Kazanç Kanıtı İçerde)