Ücretsiz Forum Scripti Kırulumu Full Anlatım (MYBB)

bedava forum sitesi
Mybb Forum Kurulumu


MYBB Forum Scripti Kurulumu

Forum siteleri en çok kullanılan bilgi paylaşım platformlarıdır. sosyal medya siteleri kurulmadan önce insanlar forum scriptlerinde konuşup,tartışırlardı hala en çok kullanılan sitelerdendir bunlara örnek vermek gerekirse R10,Wmaracı gibi siteleri gösterebiliriz tabi bu platformları diğerlerinden ayıran özellik bilgi öğretmeleri sosyal medyada genelde komik videolar,haber paylaşımları olur ama forum siteleri insanları bilgi öğreten platformlardır..

Ayrıca kullanıcıların satış yaptığı bölümlerde olur her kullanıcı istediği gibi forumda konu açabilir
belli başlı kurallarıda vardır. moderatör ve adminler kurallara uymayanları denetler ve gerekirse sistemden banlayabilir, admin siteye istediği kadar moderatör ekleyebilir,modaretörlerin kendine özel panelleri olur bu panel üzerinden isterlerse kullanıcının yorumlarını düzenleme,silme ve banlama işlemi yapabilirler, konuları düzenleme ve silme yetkileride bulunur tabi bu yetkiler admin tarafından ayarlanabilir 

Özellikle bazı kişiler bana genelde hocam ben indirme sitesi kurucam gibi sorular soruyolar Forum sitelerine istediğiniz dosyayı yükleyebilirsiniz..

Adminler dilerse kullanıcıların bir konuyu okuyabilme,yorum yazma,siteyi görüntüleme gibi olaylara müdahale edebilir,bazı sitelerde görmüşsünüzdür paralı üyelik sistemi olur, para ödersiniz ve üye olursunuz siteyi ancak ozaman görebilirsiniz. forumlar gelişmiş scriptlerdir içlerinde bir çok özelliği mevcuttur..

Peki Forum Sitesi Nasıl Kurulur ? 

Daha önce bir blog sitesi kurduysanız aslında kurulumda blog'tan pek farkı yoktur sadece yönetim paneli biraz karışık olabilir özellikle alt kategori oluşturmakta zorlanabilirsiniz. Detaylı kurulum bilgisini aşağıdaki video'da anlattım indirme linkleri video'da anlatılmıştır..Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Nasıl Yapılır? - İnternetten Para Kazanma