Satış Ortaklığı (Affiliate Marketing) Nasıl Yapılır? - İnternetten Para Kazanma

Satış Ortaklığı ile para kazanma


Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır ? 

İnternetten Para Kazanma'nın en kolay yollarından birisi satış ortaklığı yöntemidir kullanımı ve öğrenmesi basittir tek yapmanız gereken kopyala ve yapıştır yapmak. 

Peki nasıl yapıcaz ? 

Ürün satan bazı firmalar satış ortaklığı yöntemini kullanır bunlardan biriside Banggod sitesidir,siteye girdiğinizde direk üstte affiliate linkini görürsünüz (Bu arada bazen site paneli değişebiliyor eğer bulamassanız google banggood affilite yazın çıkan sonuçlardan bulabilirsiniz..) ingilizcede satış ortaklığı anlamına gelir..

Tıkladığınızda sizi özel bir sayfaya atar burda öncelikle üye oluyorsunuz sonra üyeliğinizle giriş yapıyorsunuz  bir panel karşınıza çıkar bu panelde bilgilerinizi ve satıcanız ürünleri görebilirsiniz. ürünler satılırsa yine bu panelde gözükür..

 Nekadar tıklanmış yada satılmış herşeyi burdan takip edebiliyorsunuz satıcanız ürünler ile ilgili bir bölüm olur, Banggood'da bunun ismi reklam merkezi size bir çok ürün gösterilir ister sitenize banner olarak ekleyebilir istersenizde farklı sosyal medya platformlarında paylaşabilirsiniz ürünleri açtığınızda zaten direk altında link al butonunu görürsünüz bu linkler size özel oluşturulur her üye olan için farklıdır linki alırsınız ve istediğiniz bir yerde paylaşırsınız sosyal medya yada sitede eğer linke tıklanıp ürün satın alınırsa size komisyon kazandırır bu komisyonlar siteden,siteye göre değişir bu arada bu anlattığım yöntemler bütün satış ortaklığı sistemlerinde aynıdır sadece panelleri biraz farklı olabilir..

Komisyon oranları sitelere yada sattığınız ürünlere göre farklılık gösterir örneğin odaklıpazar gibi satış ağları genelde dijital ürün sattığı için %75 kadar komisyon verebiliyor Banggood'da ise ürün başına %2.5 civarı bide sizin linkinize tıklandığı anda ürünü alması şart değildir daha sonradan alsa bile yine size kazandırır bunun bir süresi var linke tıklandığı anda kullancının tarayıcısına bir çerez eklenir Banggood'da bu süre 30 gün yani sizin linkinize tıkladıktan 30 gün sonra bile ürünü alsa yine size kazandırır Aliexpress'te bu süre 3 gün tabi firmadan firmaya göre değişiyor bide firmaları buluşturan siteler var bunlardan birisi Admitad bu site üzerinden satış ortaklığı veren çoğu firmaya ulaşabilirsiniz..

 Aliexpress,Banggood,Gearbest,Trendyol gibi bir çok firma Admitad'ta var  ben admitad platformundan 1 günde tam 100 tl kazandım tabi hergün aynı olmuyor mesela 1 hafta hiç satış olmuyor sonra 1 günde 100 tl geliyor bu dahada yüksek olabilir sizin çalışmanıza bağlı ilk satışımdan 5tl kazanmıştım 2. satıştan 3tl bu satışar bana Aliexpress'ten geldi

Resimde Admitad Kazanç Kanıtını Görebilirsiniz..
Satış Ortaklığı kazanç kanıtı


Daha sonra firma değiştirdim tek satışta 100 tl verdi :D satış ortaklığı sistemlerinde en zor kısım üye olma kısmıdır çünkü sizden baya bir bilgi istiyo mesela çoğu firma sizden site adresi ister siteniz yoksa başvuru yapamassınız size tavsiyem dandik'te olsa basitten bir site kurun ondan sonra bu tarz firmalara başvurun tabi site istemeyen firmalarda var ama sitenizin olması şart çünkü ürünlerinizi siteler üzerinde paylaşıcaksınız en çok kazanç site üzerinden geliyor. 

Satış Ortaklığı ağlarına Nasıl başvuru yapılacağını ve linkleri nasıl paylaşıcanızı bilmiyorsanız aşağıdaki video'da detaylı bir şekilde anlattım herkese bol kazançlar dilerim..
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Forum Scripti Kırulumu Full Anlatım (MYBB)

Profesyonel Emlak Scripti Kurulumu

Admitad Satış Ortaklığı İle Para Kazanma (Kazanç Kanıtı İçerde)