Nasıl Youtuber Olunur ?

Youtuber olmak


Nasıl Youtuber Olunur ?

Eskiden insanlar haber dinlemek için Radyo'yu kullanıyordu daha sonra televizyon'nun çıkmasıyla birlikte artık radyo'yu sadece arabamızda dinler olduk şuan hala Tv'nin yüksek bir izlenme oranı olsada artık çoğu insan youtube'daki yayıncıları takip ediyor. izlenme oranları giderek artmaya devam ediyor..

Aslında Youtube'da video çekmek çok basit bir olaydır cep telefonunuzdan video çekip direk youtube yükleyebilirsiniz aynı istagramda olduğu gibi basit bir işlem.

Youtube'da video çekmenin zor yani devamlı içerik üretmektir hergün yeni bir fikir bulmanız gerekir ilk başlarda daha önceden bildiğiniz şeyler olduğu için pek fazla zorlanmassınız ama içerikleriniz bittiği zaman yeni fikirler bulmak zorunda kalırsınız çoğu insan  sırf bu yüzden youtube'u daha başlamadan bırakır..

Şöyle bir tanım yapabiliriz Youtube'da video çekmek kolay ama sürekli video çekmek zordur bu iş bazen dayanılmaz bir hal alabiliyor..


Youtube İçin Yeni İçerik Yada Fikirler Nasıl Buluruz ?

Uzun zamandır Youtube'da video çeken birisi olarak Bu işin çözümünü devamlı araştırmak ve başkalarının videolarını izlemekte gördüm çünkü, başkalarının videolarını izlediğimiz zaman aklımıza bir çok yeni fikir geliyor. bir şeyler yapmanız lazım yani devamlı araştırma yapın google'da ilgilendiğiniz konuları araştırın defalarca aramalar yapabilirsiniz ben video çekmeden önce bir çok arama ve makale yazıları okurum bunlardan aldığım bilgilerle kendi bilgilerimide katarak video çekerim. demek istediğim birşey yapmak hiçbir şey yapmamaktan daha iyidir sadece birşeyler yapın yeni fikirler çıkıcaktır size; kendimden şöle bir örnek verim google'da rasgele bir arama yapıyordum bir ürün karşıma çıktı sitesine girdiğimde yabancı bir çinli iste olduğunu gördüm üye oldum ve ürünü satın aldım burda bana bir sürü içerik çıktı mesela çinli siteden ürün nasıl alınır, aldığım ürün hakkında inceleme gördüğünüz gibi, birşeyler yapın basitte olsa dışarı çıkıp yürüseniz bile gördüğünüz yaşadığınız olayların videosunu çekebilirsiniz yani insan dışarı çıkmadan yada internette bişey araştırmadan yeni şeyler öğrenemez tek yapmanız gereken (action) hareket etmek..

Tanınmış Ve Ünlü Bir Youtuber Nasıl Olurum ?

Ünlü birisi olmanın en iyi yolu olduğunuz gibi davranmaktır, insanlara başınızdan geçen olayları anlatabilirsiniz, gezdiğiniz yerleri,sevdiğiniz şeyleri,hobilerinizi anlatabilirsiniz. mesela işyerinde yaşadığınız olaylarıda anlatabilirsiniz, çünkü işyerinde bir çok olay yaşanıyor o yüzden söledim bir kızı sevebilirsiniz, usta başıyla yada işçilerle  tartışabilirsiniz bir çok şey oluyor.

Not: Unutmayın Youtuber olmak istiyorsanız youtube devamlı içerik üretmeniz gerekir, devamlı içerik ürettiğiniz zaman zaten yeni insanlar tanıcaksınız onların yorumlarını görüşlerini okudukça yeni fikirlerde bulursunuz bu yazıda analtıcaklarım bukadardı herkese kolay gelsin..

Youtube Kanalımda bunla ilgili bir video'da çektim aşağıdan izleyebilirsiniz..Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Ücretsiz Forum Scripti Kırulumu Full Anlatım (MYBB)

Profesyonel Emlak Scripti Kurulumu

Admitad Satış Ortaklığı İle Para Kazanma (Kazanç Kanıtı İçerde)